ВИХОВНА РОБОТА
Особистісний розвиток дитини, соціалізація та адаптація учня до життя в суспільстві.
Щороку 21 січня світ відзначає День обіймів – свято тепла, дружби та щирих емоцій. Цього року наша гімназія також долучилася до цієї чудової традиції, організувавши акцію під назвою "Обіймись". Протягом дня учні, вчителі та працівники школи могли дарувати один одному обійми – символ підтримки та дружби. Атмосфера була неймовірно теплою і радісною! Коридори наповнилися посмішками та щасливими моментами, адже навіть проста обійма може підняти настрій і зробити день кращим.
Акція "Обіймись" мала на меті нагадати всім, як важливо проявляти турботу та увагу до ближніх, адже обійми – це не лише про фізичний контакт, а й про емоційну близькість та підтримку.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
20 січня в Україні відзначають День вшанування захисників Донецького аеропорту — героїв, які стали символом мужності, незламності та відданості своїй Батьківщині. Цей день присвячений вшануванню пам'яті "кіборгів" — українських військових та добровольців, які з вересня 2014 по січень 2015 року героїчно обороняли аеропорт у Донецьку.До цієї дати в Ізмаїльській гімназії №2 було проведено тематичні години спілкування, оформлено стіннівку.
Вшановуючи пам'ять захисників, ми не тільки згадуємо їхній подвиг, але й підтримуємо наших сучасних воїнів, які продовжують боронити незалежність України. Цей день нагадує нам про ціну свободи та важливість єдності народу у важкі часи. Пам'ятаймо подвиги "кіборгів" і продовжуємо підтримувати наших захисників.Слава Україні!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
17 січня відзначають День Винахідників — свято, присвячене тим, хто змінює світ своїми ідеями. Це особливий день, коли учні та вчителі разом досліджують світ наукових відкриттів, творчих ідей та технічних інновацій.
У рамках заходу учні мали можливість представити свої власні винаходи та проекти, а також ознайомитися з досягненнями великих винахідників минулого. День Винахідників надихає школярів мислити нестандартно, експериментувати та втілювати свої мрії у життя.
Педагог- організатор Дронова В.Г.
31 грудня в Ізмаїльській гімназії №2 з початковою школою відкрито меморіальну дошку в пам'ять про нашого випускника, старшого стрільця відділення морської піхоти та Захисника України- Олександра Степановича Єфимова, який загинув під час повномасштабного вторгнення росії проти України.
Герої не вмирають- вони завжди в наших серцях!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
В Ізмаїльській гімназії №2 було організовано святкові заходи з нагоди Нового року для учнів 1-9 класів. Святкова програма включала яскраві виступи, конкурси, подарунки та багато веселощів. Учні мали можливість поринути в атмосферу зимової казки, розділивши радість та святковий настрій зі своїми друзями, вчителями та батьками.
Також, до новорічних привітань приєдналися учні 7-Б класу, які організували "Новорічну виставу".Такі заходи сприяють згуртованості спільноти в гімназії та дарують незабутні емоції, залишаючи яскраві спогади у серцях дітей.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Щороку 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця дата нагадує нам про героїзм, самопожертву та мужність людей, які стали на захист світу від невидимого ворога — радіації.
До цього дня в нашій гімназії було проведено години спілкування та підготовлено тематичну стендівку. Пам'ятати та розповідати майбутньому поколінню про героїчний вчинок ліквідаторів — це наш моральний обов'язок. Їхній приклад вчить нас відповідальності, солідарності та поваги до людської праці та життя. Пам'ятаймо, бо їхній подвиг не має бути забутий!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
А хустка в нас завжди була в пошані
У літню спеку й люті холоди.
Їх гарно так замотували пані,
Як йшли до церкви, вдома, та й завжди.
7 грудня – Всесвітній день української хустки, яка є невід'ємною частиною української культурної спадщини, дата відзначається з метою збереження українських традицій. Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна та знакова.
Класний керівник 2-Г класу, Павлова Вікторія Віталіївна з учнями долучилися до цього свята і організували флешмоб "Хустку одягаю-перемогу закликаю", на уроці мистецтва створили свій дизайн хустки.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Театральна група учнівського самоврядування Ізмаїльської гімназії №2 привітала всіх гімназистів 1-9 класів зі святом Святого Миколая.
Наші актори показали справжню творчість і бажання створювати святковий настрій для всієї гімназії. День Святого Миколая — це час радості, добрих справ і віри в диво, і такі виступи допомагають зберігати ці традиції.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
У рамках святкування Дня Збройних сил України в Ізмаїльській гімназії №2 були проведені різноманітні тематичні виховні заходи для учнів 1-9 класів. Такі заходи спрямовані на формування патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до героїв сучасності, а також на виховання поваги до цінностей миру та незалежності.
До того ж гімназія долучилася до благодійної акції "Наближаємо перемогу разом!", яка об'єднала школярів, їхніх батьків та педагогів. Мета акції — підтримати захисників України, надати їм необхідну допомогу та підкреслити єдність у спільному прагненні до перемоги.
Подібні ініціативи не лише сприяють підвищенню обізнаності учнів про сучасні події, а й допомагають формувати активну громадянську позицію молодого покоління.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
30 листопада святкують Всесвітній день домашніх тварин. Це неофіційне міжнародне свято, присвячене всім домашнім улюбленцям. Учні початкової школи Ізмаїльської гімназії №2 на уроках української мови описали та розфарбували свою улюблену тваринку, створили фотоколаж класу та кожен приніс вироби до тематичного уроку.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
У рамках Місяця Єдиного здоров'я в Ізмаїльській гімназії № 2 з початковою школою були проведені заходи, які спрямовані формувати суспільну думку та підвищити обізнаність щодо проблем глобального здоров'я.
Учні 8 – 9 класів зустрілися з поліцейськими відділу зв'язку з громадськістю Державної поліції та прослухали інформацію про відповідальність за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях; розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у нетверезому вигляді з точки зору нормативно-правових актів.
Класні керівники всіх класів гімназії провели виховні заходи у вигляді презентацій, тренінгів, поширили інформаційні матеріали серед учнів та батьків про цінування свого здоров'я, про те як запобігти та вберегтися від багатьох інфекцій та хвороб, як зміцнити та відновити своє здоров'я.
На уроках основ здоров'я та інтегрованого курсу "Здоров'я, безпека та добробут" Денисов С.В. організував конкурс малюнків, різні інтерактивні заходи, спрямовані на формування здорового способу життя.
Практичний психолог Деревенко Л.С. та соціальні педагоги провели хвилинку спілкування з учнями гімназії на тему "Мій емоційний стан". Просвітницькі зустрічі з учнями на тему "Ментальне здоров'я" були спрямовані на привернення уваги та популяризацію відповідального ставлення до свого психічного та фізичного здоров'я.
У нашому навчальному закладі постійно проводиться профілактична робота, спрямована на пропаганду здорового способу життя.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Цього року, 23 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодоморів 1932–1933 років. До цього дня в Ізмаїльській гімназії №2 з початковою школою були проведені тематичні заходи, в яких були залучені всі учні навчального закладу.
В 9-их класах вчителі історії Димитрова Н.К. та Тітаренко В.Я. провели тематичні уроки: "Слухайте й пам'ятайте". Для учнів 6-Г класу класним керівником Гончаренко А.Г. було проведено тематичну годину спілкування "Геноцид українського народу". Учні нашої гімназії приєдналися до Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті" та вшанували пам'ять всіх жертв голодомору хвилиною мовчання, також було підготовлено куточок пам'яті: "Забуттю не підлягає …"
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Поліцейська відділу звʼязків з громадськістю, сержант поліції Чєтіна Марина Вадимівна, для учнів початкової школи Гімназії №2, провела єдиний національний урок- практикум "Безпечна дорога додому"
Педагог-організатор Дронова В.Г.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев'ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події, які згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам'ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли та й досі відстоюють свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість. Гідність і свобода — це портрет сучасного українця.
Цього дня в Ізмаїльській гімназії №2 для всіх здобувачів освіти відбулись години спілкування на тему: "Наш дух не зламати, свободу не вбити", учні початкової школи виготовили поробки: " Ми - гідні, свободні, єдині", для 7-9 класів психолого-педагогічною службою навчального закладу, було проведено онлайн-трансляцію на тему: "Україна- країна нескорених" та учнівським самоврядуванням підготовлено тематичний стенд.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
«Що треба для щастя й усмішки дитини?
Щоб сонце ласкаве нас гріло щодня
Оселя затишна й чуйна родина
Мамина пісня, щоб завжди жила.»
Щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини —чудове свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними.
Цей день — це не тільки веселе свято для самих дітей, це нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися та займалися улюбленою справою і в майбутньому стали гідними громадянами своєї держави.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
19 листопада, настане тисячний день від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу.
До цього дня в Ізмаїльській гімназії №2 з початковою школою було організовано тематичну виставку малюнків "Війна очима дітей", 7-В та 8-Б клас створили відео-проекти https://drive.google.com/drive/folders/1ZSfZRBdDv2LkMUnaPlOKXR8ghcCPEiVu?usp=drive_link.
Серед всіх здобувачів освіти проведено годину спілкування "1000 днів незламності", на яких було запрошено військових та психологами гімназії Деревенко Л.С. та Христенко А.В. було проведено арт-терапію.
Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
До Міжнародного дня відмови від паління педагог-організатор Ізмаїльської гімназії №2 Дронова В.Г. провела тренінг з учнями 9-х класів на тему: «Не спалюй своє майбутнє», було підготовлено тематичний стенд та проведено у 7-8 класах годину спілкування про вплив шкідливих звичок на здоров'я людини.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
16 листопада Міжнародний день толерантності. До цього дня серед здобувачів освіти Ізмаїльської гімназії №2, було проведено години спілкування та тренінги.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Добро- не лихо, ходить в світі тихо
А доброта, як сонце на світанку –
Освітлює і зігріває все.
І цілий світ в прозорому серпанку
Тепло і добрість у собі несе.
І так приємно радість відчувати,
І дотик ніжний сонечка згори.
І хочеться всю землю обійняти,
Бо щастя всюди, що не говори.
13 листопада в Ізмаїльській гімназії №2 до Всесвітнього дня доброти було проведено тематичні уроки, години спілкування та квест на тему: "Я роблю добро…"
Нехай День доброти подарує щире добро, дасть зрозуміти, що віддаючи щось позитивне у Всесвіт, ми отримуємо значно більше.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
До Міжнародного дня Чорного моря, в Ізмаїльській гімназії №2 з початковою школою, було проведено тематичні уроки "Чорне море" та організовано конкурс аплікацій і малюнків "Мешканці Чорного моря".
Тематичні уроки в паралелях 8-9 класів було проведено
вчителем географії Наталії Дмитрівни Левенець
KPMG в Україні спільно з ДСЯО України проводить четвертий щорічний освітній День кібербезпеки в межах Міжнародного місяця обізнаності з кібербезпеки.
Передбачено інтерактивні навчальні онлайн-сесії:
- для учнів початкових класів (7-10 років) об 11:00 год.
(https://www.youtube.com/live/tYE-oejijrk);
- для учнів старших класів (11-17 років) о 13:00 год.
(https://www.youtube.com/live/kLeKyvtNowk).
Створюймо разом безпечний цифровий простір та відкриваймо ширші горизонти можливостей для дітей!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
28 жовтня на подвір'ї Ізмаїльської Гімназії №2 відбулося практичне відпрацювання з охорони праці з педагогічними працівниками. Всі присутні мали змогу дізнатися алгоритм дій під час пожежі та удосконалити навички користування вогнегасником.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Мова – це великий дар природи, розвинутий і вдосконалений
за тисячоліття з того часу, як людина стала людиною.
Кіндрат Крапива
27 жовтня - свято української мови. Українська мова - це мелодія душі, пісня про красу і любов! Учні Ізмаїльської гімназії №2 шанують і люблять рідну мову, говорять нею і розвивають щоденно, пильно й ненастанно. З Днем української писемності та мови!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
До Всесвітнього дня здорового харчування, для учнів початкової школи було проведено тематичний урок: "Харчуємось правильно!".
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Поліцейська відділу звʼязків з громадськістю, сержант поліції Чєтіна Марина Вадимівна, для учнів 5-х класів Гімназії №2, провела майстер-клас з виготовлення світлоповертальних елементів (флікерів) до тематичного заходу: "Правила дорожнього руху".
Педагог-організатор Дронова В.Г.
З метою профілактики отруєнь грибами відділом освіти Ізмаїльської міської ради рекомендовано до ознайомлення :"Пам'ятки щодо профілактики отруєння грибами". - ПОСИЛАННЯ.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації направляє до відома про проведення Національного тесту з медіаграмотності, який реалізується в межах Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності 2024. Платформа для проходження тесту буде доступною 17.10.2024 з 08:30 та буде відкритою протягом усього дня. Тест розраховано як для вчителів, так і для учнів середніх та старших класів. Для проходження тесту скануємо QR код
Або за посиланням - https://filter.mcsc.gov.ua//
Педагог-організатор Дронова В.Г.
19 жовтня - Всесвітній день відповідальності людини. Для здобувачів освіти 5-9 класів Ізмаїльської гімназії №2 провели відкритий урок на тему: "Відповідальність- суперсила чи тягар?".
Для початкової школи було запропоновано тематичні розмальовки з ілюстраціями.
Інформація до Всесвітнього дня відповідальності
людини - ПОСИЛАННЯ
Педагог-організатор Дронова В.Г.
1 жовтня до "Дня захисника і захисниць України", учнівське самоврядування Гімназії №2 прийняло до лав козацтва першокласників, у рій "Козачата".
Для учнів п'ятих класів було організовано посвяту у джурята та урочистий вступ до куреню гімназії "Вогонь слави і честі імені генерал-майора І.Ф.Момота".
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Матеріал підготовлено Українським інститутом національної пам'яті, до Дня захисників і захисниць України - посилання на документ.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Шановні освітяни, з професійним святом Вас!
У цей осінній святковий день бажаємо відчути тепло учнівських сердець! Хай життя буде наповнене наснагою, любов'ю та здоров'ям, а педагогічна майстерність з кожним роком стає ще більш витонченою.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Дякуємо кожному та кожній, хто щодня боронить нашу свободу й незалежність!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Протягом вересня у Гімназії № 2 проходили вибори на пост Отамана Гімназії. Кандидатуру подали четверо учнів. Після проведення голосування перемогу з результатами 38,9% здобув учень 8-А класу, Кособуцький Ринат.
Вітаємо нашого Отамана!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
29 вересня, День пам'яті трагедії у Бабиному Яру. До цього дня прес-центром учнівського самоврядування Ізмаїльської гімназії №2, було підготовлено тематичний стенд.
Вшановуємо
пам'ять всіх загиблих. Ніщо не має бути забутим!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
28 вересня Всесвітній день боротьби проти сказу. До цього дня, серед здобувачів освіти Ізмаїльської гімназії №2 було проведено "відкриті уроки" на тему: "Сказ та його наслідки".
Педагог-організатор Дронова В.Г.
26 Вересня стартували вибори 2024-2025.
За планом роботи учнівського самоврядування - стартували Вибори Отаманів Гімназії №2. До вашої уваги передвиборча агітація та роз'яснювальна інформація цьогорічних кандидатів в Отамани.
Вибори Отамана: 26.09- 01.10 2024 р., голосування онлайн, посилання на Google Forms у ройових класів.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Учасники освітнього процесу Ізмаїльської гімназії № 2 з початковою школою долучились до Всесвітнього дня прибирання "World Cleanup Day".
Педагог-організатор Дронова В.Г.
09 вересня 2024 учні
нашої гімназії взяли участь у Фестивалі дитячого волонтерського руху "Живчики"
під гаслом "Доброта- моя суперсила". Фестиваль є частиною Всеукраїнської
програми ментального здоров'я "Ти як?", за підтримки Першої Леді України Олени
Зеленської.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
До дня знань в
Ізмаїльській Гімназії №2 було проведено акцію "Замість квітів- донат на ЗСУ".
Ми щиро вдячні всім,хто долучився до акції! Разом до перемоги!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
2024/2025 н.р. стартував!
Бажаємо мирного та успішного навчання!
Нехай в садах розквітне долі квітка, А в серці кожного—любов і віра. Зі святом, люба ненько, Україно! Ти — наша гордість, що дала надії крила!
1 червня в Ізмаїльській гімназії № 2 розпочав роботу пришкільний літній табір відпочинку з денним перебуванням дітей «Дивосвіт». Для оздоровлення дітей працівниками табору було розроблено цікавий план заходів відпочинку: екскурсії, рухливі та інтелектуальні ігри, танцювальні флешмоби і квести.
Кожен
день табору розпочинається з ранкової руханки, інструктажів щодо правила
поведінки у таборі та облаштування загонів. Щодня табірної зміни діти йдуть із позитивними емоціями та з нетерпінням
чекають наступного цікавого дня та
вражень від заходів.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
31 травня в Ізмаїльській
гімназії № 2 пролунав останній дзвоник!
Слова найщиріших привітань на адресу випускників прозвучали від директорки гімназії №2 Тетяни Михайлівни Цибулько та батьків
випускників. Пісні, вірші та танці у
виконанні випускників та молодших учнів закладу освіти доповнили святкову
атмосферу свята. Відео зі свята - в новинах міста:
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Дорогі учні! Шановні вчителі та батьки!
Від щирого серця вітаємо вас із завершенням навчального року! Це значна подія для школярів: взято ще одну сходинку на шляху пізнання. Дорогі випускники! Збігли і залишилися в минулому ваші шкільні дні і роки дитинства. Нехай подальше життя буде успішним і світлим! Бажаємо вам реалізувати свої плани, втілити мрії і стати гідними громадянами своєї держави.
Сьогоднішній день сповіщає про початок веселих літніх канікул. Бажаємо учням молодших і середніх класів набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу навчання.
У цей святковий день висловлюємо глибоку вдячність педагогам і батькам. Ви вклали у своїх вихованців і душу, і серце, і знання! Своєю любов'ю та невтомною працею допомагали пізнавати світ, прищеплювали найвищі моральні цінності. Бажаємо всім міцного здоров'я, миру і злагоди, сімейного добробуту, здійснення усіх мрій і нових перемог!
З повагою, адміністрація гімназії.
23 травня до нашої гімназії завітала прокурор Ізмаїльської окружної прокуратури, Ірина Сергіївна Мелещук, з пізнавальною лекцією для учнів 5-8 класів: «Безпека у віртуальних середовищах. Відповідальність підлітка та його батьків за контент».
Гімназія №2 долучається до проведення інформаційної кампанії «Етніка: українські народні художні промисли».
Традиційно, 16 травня учні та вчителі нашої гімназії одягли вишиванки, щоб урочисто відзначити це національне свято. З бадьорим настроєм, посмішками на обличчях школярі раділи прийдешньому дню.
Вишиванка — поема життя,
Закодована вічність в узорах.
Їй ніколи нема забуття:
Геній Роду не стерти на порох!
08 травня "Пам'ять єднає покоління".
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Ми вшановуємо пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни.
Сьогодні, у нашій гімназії проведено тематичні години спілкування, уроки пам'яті: «Ми пам'ятаємо своїх героїв», «Народу мир потрібен, як вода…», «Пам'ятаємо, перемагаємо». Під час занять учні поглибили знання про героїчне минуле нашого народу, відчули патріотизм, мужність і любов до Батьківщини, вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих у Другій світовій війні. В початковій школі було проведено флешмоб до Дня пам'яті та примирення «Червоний мак – квітка пам'яті». Вчителі та здобувачі освіти прикрасили груди «Маками пам'яті», а також провели майстер-класи з виготовлення стилізованих червоних квітів.
Класні керівники початкових класів організували виставку дитячих робіт
та малюнків «Пам'ятаємо минуле заради майбутнього». Ми вивчаємо свою історію, шануємо і
пам'ятаємо тих, хто у роки Другої світової війни відстояв мир. Ця пам'ять
робить нас сильнішими. Пам'ятаємо тих, хто боровся за мир! Шануємо тих, хто
бореться за нього сьогодні!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
10 травня о 10:45 наші учні взяли участь у наймасштабніший Всеукраїнській національно- патріотичній онлайн- руханці до всеукраїнського дня руху здоров'я.
#НаціональнаРуханка_UBS
#Ти як? #Ментальне здоров'я.
У гімназії № 2 пройшов захід "Ментальне здоров'я молоді Одеської області" за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Триває Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?". В рамках проведення програми, учні гімназії взяли участь в квесті "Ментальне здоров'я молоді". Захід було проведено у чотири етапи.
1 етап - Опитування по QR код.
Мій психоемоційний стан.
Що є вашим джерелом сили?
2 етап -Тренінг серед здобувачів освіти "Ти як?"
3 етап - Спортивні локації.
4 етап - Арт Терапія.
Усі здобувачі освіти,які були учасниками впевнилися, що проведення таких заходів значно покращують ментальне здоров'я та психоемоційний стан.
26 березня в Україні відзначається День Національної гвардії України.
Військовослужбовець – це покликання. Покликання захищати свій народ, служити своїй державі попри різні труднощі та незгоди. Тому сьогодні, в цей видатний день, бажаємо всім військовослужбовцям міці, сили та здоров'я для виконання найвищого обов'язку перед своїм народом. Слава Україні!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Дружина юних пожежних-рятувальників нашої Гімназії №2 "Сміливці" 27 лютого взяли участь у навчально-тренувальних змаганнях, які було проведено
спільно з Ігровим клубом "JuniorS" (фонд Олександра Педана).
Вітаємо наших переможців!
Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мова – пісня колискова.
Мова – матері уста.
І.
Багряний
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови немає народу.
З нагоди цього дня, серед учнів 5-9 класів були проведені вікторини на знання рідної мови,підготовлено тематичний стенд,проведені хвилинки спілкування.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
Педагог-організатор Дронова В.Г.
20 лютого День Героїв Небесної Сотні.
Цього дня ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у середмісті Києва.
Усі вони були різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були і успішні підприємці, і студенти, і пенсіонери - вони стали уособленням людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.
До дня пам'яті Героїв Небесної Сотні в гімназії були проведені години спілкування, оформлена виставка «Вічна слава Героям Небесної Сотні».
День Героїв Небесної Сотні – це день мужності українського народу, свободи та рівноправ'я, день боротьби за краще майбутнє! Герої не вмирають! Герої завжди живуть у наших серцях.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
17 лютого День прояву доброти!
Всесвітній день спонтанного прояву доброти, який відзначається 17 лютого — щире, чисте та світле свято.
Доброта — якість, яка притаманна кожній людині. А День спонтанного
прояву доброти – це чудова нагода ще раз
згадати про істинні цінності нашого життя, дає змогу зрозуміти, наскільки наші
елементарні дії та вчинки важливі для інших людей. Цього дня, в гімназії №2, були проведені години спілкування, ігри ,
тематично-пізнавальний стенд.
Доброта- це те, що може побачити сліпий і почути глухий...(Марк Твен)
Педагог-організатор Дронова В.Г.
16 лютого День Єднання.
День Єднання започатковано президентом України з 2022 року. Щорічно, 16 лютого, ми відзначаємо день, коли вся країна могутня та незламна держава. Це не просто дата , це -свято покликане нагадати, що саме в єднанні наші сила та міць.
Єднаймося і ми: вчителі, учні, батьки. Ми всі разом- гідні громадяни, ми є справжніми! До цього дня, спільно з вчителями початкової школи, були проведені тематичні години спілкування, підготовлено фотоколаж.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
14 лютого у
всьому світі відзначають День Святого Валентина.
День
закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних
миттєвостей. Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був
пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.
В гімназії №2 пройшли тематичні хвилинки спілкування. Для учнів 5-9 класів працювала «Пошта кохання»: кожен мав змогу опустити валентинку, або листа-привітання. Кожен в своєму серці несе любов до родичів, друзів, вчителів, однокласників. Кожен в змозі дарувати цю любов повсякчас.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
8 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом "Разом для найкращого Інтернету". Цей день є чудовою нагодою нагадати, наскільки важливо зберігати в безпеці свої особисті дані у світі сучасних технологій.
До Дня безпечного Інтернету вчителі інформатики провели захід у 5-х класах для повторення та покращення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій та мережі інтернет.
Щорічно 29 січня відзначають річницю бою під Крутами, знову і знову повертаючись до бою між українськими військовими курсантами та військами червоної армії.
В гімназії №2 також були проведені години спілкування, оформлено тематично-інформаційну виставку.
Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії, яка нагадує про боротьбу за незалежність України.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
27 січня у день звільнення в'язнів найбільшого нацистського табору Освенцим, у світі вшановують пам'ять жертв Голокосту. У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини всіх євреїв у світі та представників низки інших національностей. Саме 27.01.1945 р. війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – «Аушвіц-Біркенау».
До дня пам'яті жертв Голокосту школярам нагадали про цей жахливий період, який залишиться в пам'яті кожного українця. Від мала до велика мають знати історію…Ніхто і ніщо не має бути забутим.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Щорічно 22 січня українці святкують День Соборності України, день єднання українських земель та прагнення до незалежності.
В гімназії було проведено благодійну акцію "Ланцюг Єдності" з 17.01. по 22.01. В 1-9 класах було проведено години спілкування, також була проведена тематична виставка, зібрано благодійні кошти для придбання необхідних речей нашим захисникам.
День Соборності має вагоме значення для нашої держави та, проголосивши об'єднання українських земель понад століття тому, українці й сьогодні продовжують боротьбу за свою незалежність, ідентичність та цілісність.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
16 січня в Україні відзначається День пам'яті захисників Донецького аеропорту, визначений як Всеукраїнський. Цього дня з учнями було проведено класні години, представлено тематичну стіннівку.
Разом з усією країною, наша гімназія віддала шану українським воїнам, які протягом 242 днів стояли на захисті цього стратегічного об'єкта. За свою стійкість та незламність захисників назвали "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості вільної та незалежної України. Ми пам'ятаємо кожного героя, кожного "кіборга", що віддав життя за свободу та незалежність України.
Педагог-організатор Дронова В.Г.
Протягом тижня 18.12-22.12 творча група учнів вітали з Новорічними святами учнів гімназії. До кожного класу завітали Казкова Мавка, новорічний Дракон і веселий Сніговик та подарували радісний настрій учням і вчителям.
14 грудня до дня вшанування учасників ліквідації наслідків
аварії на ЧАЕС нагадали учням про одну із наймасштабніших трагедій в Україна та
світі. Був проведений тематичний урок, на якому учні переглянули відео
«Чорнобиль - подорож у минуле». За результатами уроку було створено серію
дитячих малюнків та оформлено тематичний стенд.
11 грудня учні гімназії прийняли участь в міському конкурсі малюнків «Ніхто так не вірить у нашу перемогу, як я!»
6 грудня в Україні відзначається День Збройних сил України – державне свято.
Це свято є символом справжньої мужності, героїзму і відваги. В цей день учні та педагоги привітали військових – чоловіків та жінок, які у лавах Збройних сил захищають свободу та вільне майбутнє українського народу. І згадали тих, хто віддав своє життя за Україну, за їх незламну силу волі відданість українській державі.
Під час різноманітних заходів, які проводилися у гімназії, учні висловили свою подяку за життя нашим воїнам. І ця подяка воїнам та гордість за Збройні сили дітей втілювалася у малюнках, які передали нашим захисникам в шпиталь. Також для швидкого одужання учні зібрали солодкі смаколики й передали через волонтерів.
23 листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв голодомору 1932-33 рр.. Напередодні цього дня учні початкових класів створили тематичні аплікаціі, а вчителі провели заходи, які інформують і навчають та розповідають про несправедливі страждання людей.
21 листопада День Гідності.
На знак пам'яті та вшанування Дня Гідності було встановлено стенд з інформацією, що відображає важливість подій Революції Гідності: цінність життя та єдності і принципів свободи та справедливості.
31 жовтня до міжнародного дня Чорного моря учні 1-4 класів взяли участь в презентації власних робіт. Виставка "Як не любити Чорне море?" стала освітнім заходом: рухливі ігри, вікторини, загадки.
Щороку в останні дні жовтня святкується важлива екологічна подія: всесвітній день Чорного моря. До неї залучаються всі причорноморські країни. Не можуть залишитися осторонь і українські школярі. Найменші з них-першокласники-дарують безліч позитивних емоцій та свої цікаві творчі роботи.
З 18.10 по 20.10 прийшли вибори Отамана, найбільшу підтримку та довіру учнів отримала учениця 8-А класу Болтрушко Ксенія. В голосуванні брали участь 120 учнів з 5-9 класів. Бажаємо обраному отаману успішного та надхненого виконання обов'язків!
Педагог-организатор Кульчицька А.Є.
16 жовтня Вибори стартували.
За планом роботи учнівського самоврядування - Вибори Отаманів Гімназії №2. До вашої уваги передвиборча агітація та роз'яснювальна інформація цьогорічних кандидатів в Отамани.
Вибори Отамана: 18.10-20.10 2023 р., голосування онлайн, посилання на Google Forms у ройових класів.
06 жовтня Всеукраїнський урок єдності.
Урок, де учні 5-9 класів ознайомилися з видами та формами маніпуляцій, дезінформації з впливом соціальних мереж. 192 учня з одинадцяти класів підвищили рівень стійкості до пропаганди та вдосконалення навичок критичного мислення.
Педагог-організатор Кульчицька А.Є.
28 вересня - 02 жовтня до Дня захисників і захисниць, відбулася посвята в козачата першокласників, а п'ятикласники пройшли посвяту до Джури. Учні у формі естафети та вікторини поглибили знання про життя та побут козаків. Багаторічна історія козацтва, яку вивчають учні сьогодні, сприяє формуванню української національної ідентичності.
Педагог-організатор Кульчицька А.Є.
1 жовтня Україна вперше відзначить у нову дату День захисників і захисниць України. Усіх, хто б'ється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України.
Цієї неділі вперше вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців. Вони билися заради нас, щоб ми могли вільно жити.
1 жовтня 9 година ранку це час, коли вся краіна зупиниться: усі міста, машини, люди у хвилині мовчання аби віддати шану всім, хто загинув, боронячи нашу країну. Запрошуємо всіх зупинитися, щоб мовчанням вшанувати світлу пам'ять, громадянську відвагу і самовідданість, силу духу, стійкість та героїчний подвиг воїнів, полеглих шд час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.
Хвилина шани. Хвилина мовчання. Та вічність пам'яті про наших полеглих захисників і захисниць. Ми ніколи не забудемо їхню самопожертву.
Герої не вмирають!
Гімназія №2 вітає з днем нашого улюбленого міста.
Нехай життя буде прекрасним і радісним.
Нехай місто процвітає та дарує затишок наших сердець.
29
вересня - День вчителя.
У цю особливу дату, ми вітаємо всіх, хто навчає і надає знання. Ваша праця є
неоціненним внеском у формування майбутнього. Бажаємо Вам наснаги та успіхів в
усіх професійних зусиллях. Нехай кожен Ваш учень і кожна учениця стають
самобутніми, свідомими та успішними. З Днем вчителя!
Учні гімназії привітали своїх вчителів листівками які створили своїми руками та відео привітанням.
Педагог-організатор Кульчицька А.Є.
22 вересня - Правила дорожнього руху.
З 12 вересня в 1-4 класах патрульна поліція провела заняття з правил дорожнього руху. Інформацію про дорожні знаки, правила руху для пішоходів, техніку безпечного переходу вулиць учні сприймали уважно та захопливо.
Педагог-організатор Кульчицька А.Є.
20 вересня - Допомога замість квітів.
Акція "Замість квітів допомога ЗСУ" пройшла в 1-9 класах з 01.09.2023. Зібрані кошти (23,593 грн. 50 коп.) розподілено для покупки автівки та покупки коліс для автівки, що придбали раніше. Учні гімназії приготували свої вітальні листівки.
Педагог-організатор Кульчицька А.Є.
11 вересня - Захід «Єдиний урок з безпеки».
Сьогодні в Гімназії відбулась зустріч учнів 3х класів з особовим складом Ізмаїльського районного управління ГУ ДСНС України та проведено профілактичний захід «Єдиний урок з безпеки» та роз'яснено основні правила поведінки в умовах небезпеки.
В
рамках "Єдиного уроку з безпеки" з учнями було проведено інструктаж з питань
пожежної безпеки, доведено порядок дій у разі оголошення сигналу «Повітряна
тривога», загрози виникнення надзвичайної ситуації, правила поводження з
вибухонебезпечними чи підозрілими предметами.
Педагог-організатор Поволяшко Є. В.
1 вересня — День знань.
Сьогодні в нашій гімназії відбулась Перша ранкова зустріч для учнів 1-2 класів НУШ.
В цей день був цікавий та надихаючий подарунок від Міжнародного надзвичайного фонду допомоги дітям при Організації Об'єднаних Націй. Всі першачки отримали свої перші рюкзачки, які їм допомогли одягнути учні 9 класів.
24.08.23 – День Незалежності України.
Хай живе Україна незалежна та сильна,
Золотисте колосся нехай шелестить,
Для вас привітання із Днем Незалежності,
Із вільним козацьким вітром летить!
З Днем Незалежності України! Нехай свобода мислити і діяти буде вашою перевагою. Бажаю відчувати її в роботі, у відносинах і в житті. Процвітання вам, вашій родині і країні! Будьте незалежні і вільні у всіх своїх проявах!
Педагог-організатор Поволяшко Є. В.
23.08.23 – День Державного прапора України.
Сьогодні країна святкує день державного прапора України.
Синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства.
Синьо-жовтий стяг утвердився як прапор українського народу. Тоді, у червні 1848-го, таке знамено вперше підняли над ратушею у Львові.
23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.
Вітаємо з днем Державного прапора України!
Педагог-організатор Поволяшко Є. В.
26.05.2023 Свято Букваря.
Традиційне шкільне свято – свято Букваря – відбулося у 1-Б класі.
Це святковий захід, де першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником – Буквариком.
Не таємниця, що найбільше найрізноманітнішої, найновішої, найцікавішої і найпотрібнішої інформації дитина отримує саме в перший рік свого навчання у школі.
Тому, щоб віддати шану Букварику, до свята готувалися особливо старанно.
Педагог-організатор Поволяшко Є. В.
18.05.2023 "Як вберегти себе під час першої роботи".
18 травня соціальним педагогом було проведено виховну роботу на тему "Як вберегти себе під час першої роботи".
Праця людини, її результати цінувалися і цінуються в суспільстві і визначають в ньому статус людини. Праця це забезпечення матеріальних і духовних потреб людини. На особливому рахунку знаходиться підростаюче покоління – підлітки. Згідно законодавства діти не можуть працювати нарівні з дорослими.
Бесіду було проведено з учнями 8х класів.
Педагог-організатор Поволяшко Є. В.
16.05.2023-23.05.2023 Моніторинг.
В травні міністерство освіти провело загальнодержавне моніторингове дослідження якості освіти у школах в умовах воєнного стану.
Учні 6 та 8 класів із різних шкіл України взяли участь у моніторингу якості освіти в умовах воєнного стану, для участі в досліджені відібрали близько 300 шкіл з усіх областей України.
Наша гімназія була обрана як представник з Одеської області Ізмаїльського району. Так 16 та 23 травня були проведени 4 моніторинга з математики та української мови для учнів 6-Б та 8-Б класів (для цього було обрано по класу з паралелі).
Тестування відбулося на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Дані, які були опрацьовані під час моніторингу, являються конфіденційними. Їх оприлюднять лише в узагальненому вигляді.
Педагог-організатор Поволяшко Є. В.
З 15.05.2023 по 19.05.2023 в гімназії пройшов тиждень присвячений «Безпечному руху».
Класними керівниками було проведено тематичні уроки. Учнівське самоврядування підготувало вікторину для учнів 2 класу.
18.05.2023 Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.
15 травня Україна відзначала Міжнародний день Матері. Тому учні гімназії старанно підготувались, та привітали своїх матусь!
Мама – це наш ангел-охоронець, наш будинок, наш всесвіт. Тому день матері – це особливе свято, яке нагадує про рідну, і кохану людину. Хочеться побажати душевного спокою, успіху, супутнього всьому, прекрасного здоров'я, міцних стосунків у сім'ї, і щастя, що переливається через край!
8 травня українці відзначають День пам'яті і примирення. В цей день вшановують пам'ять солдатів та мирного населення, які загинули на війні.
І живуть у пам'яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
(В. Симоненко)
29 квітня — ДЖУРА останній етап.
В суботу 29 квітня на подвір'ї гімназії №1 відбувся останній етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") змагання "Рятівник" з елементами етапів "Таборування" та "Смуги перешкод".
Учні Ізмаїльської гімназії №2 з початковою школою в I (міському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри отримали такі результати:
- КОНКУРС ЗВІТІВ: рой "Козачата" (молодша вікова група) — 6 місце;
- КОНКУРС ЗВІТІВ номінація "СПОРТ — ЦЕ ЖИТТЯ":
- КОНКУРС «ВІДУН»: рой «Вогонь честі і слави» (середня вікова категорія) — 2 місце;
- КОНКУРС «ВАТРА»: рой «Вогонь честі і слави» (середня вікова категорія) — 8 місце;
- ЗМАГАННЯ «СТРІЛЬБА» з пневматичної гвинтівки: рой «Вогонь честі і слави» (середня вікова категорія) — 9 місце;
- ЗМАГАННЯ «РЯТІВНИК» з елементами етапів «Таборування» та «Смуги перешкод»: рой «Вогонь честі і слави» (середня вікова категорія) — 5 місце;
- ЕТАП «ТАБОРУВАННЯ»: рой «Вогонь честі і слави» (середня вікова категорія) — 8 місце;
Як підсумок рой «Вогонь честі і слави» (середня вікова категорія) зайняв 7 місце в I (міського) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») - 2023.
Педагог-організатор
Поволяшко Є. В.
27 квітня – День цивільного захисту.
У п'ятницю 28 квітня була проведена навчальна евакуація "Легенда пожежа". Учні початкової школи під наглядом класних керівників евакуювались у подвір’я Гімназії, де для них шкільний психолог Христенко Андрій Вікторович разом з Деревенко Лілею Сергіївною провели лекцію з "Правил та техніки використання вогнегасника" та продемонстрували їх на практиці. Також декілька учнів 8х класів показали майстер-клас по наданню першої допомоги при переломах кінцівок, накладання шини та евакуації з небезпечного місця. А також представник "Дружини пожежних" Кірков Максим (учень) з психологом Христенко Андрієм Вікторовичем показали як тушити пожежу.
Педагог-організатор Поволяшко Є. В.
Сьогодні 21 квітня Станцію юних натуралістів відвідали учні 5-Б класу Ізмаїльської гімназії №2.
Для учнів була організована екскурсія по Музею живої природи, яку провела методист Макарова О.К.
Діти познайомилися із видовим різноманіттям тварин і рослин.
Школярі принесли із собою смаколики (яблучка, моркву, капуспу, м'ясо для хижаків, а також улюблений зефірчик для єнотів), а потім із задоволенням погодували усіх тварин.
Саме головне, що діти отримали позитивні емоції, задавали багато питань про мешканців зоопарку, були чудовими слухачами та дотримувались усіх правил відвідування Музею.
ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ ТА ЮННАТИ ЗАПРОШУЮТЬ УСІХ БАЖАЮЧИХ ДО НАШОГО КУТОЧКУ ЖИВОЇ ПРИРОДИ.
Педагог організатор Поволяшко Є. В.
Зустріч з патрульною поліцією.
19 квітня о 9.30 з 1-Б класом та з одним другим класом патрульна поліція провела заняття з правил дорожнього руху.
Поліцейські провели заняття з правил дорожнього руху, розповідали про особливості своєї професії, проводили рольову гру "Правила дорожнього руху" в якій діти приміряли роль патрульного поліції.
Педагог організатор Поволяшко Є. В.
12 квітня — Всесвітній день авіації та космонавтики.
День Космонавтики — свято, яке відзначають в деяких пострадянських країнах 12 квітня. Дата приурочена до першого польоту людини в космос, що відбувся 12 квітня 1961 року. Тоді Юрій Гагарін здійснив перший в світовій історії орбітальний обліт планети Земля на космічному кораблі «Восток-1».
12 квітня все людство відмічає Всесвітній День авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.
Космонавти — наша гордість,
Їх імен нам не забути.
Вшановуємо тих, хто зміг
Дорогу в космос прокласти.
Педагог організатор Поволяшко Є. В.
30.03. – 21.04. Збір макулатури.
Неймовірно корисною діяльністю в сучасних реаліях є переробка макулатури. Чому так? Зараз в світі почалися серйозні зміни клімату і це пов'язано з людською діяльністю, в тому числі і з масовою вирубкою лісів для виробництва паперових виробів. Саме вторинна переробка макулатури дозволяє не тільки захищати дерева, а й економить воду і електроенергію.
Захистити навколишнє середовище може абсолютно кожен, якщо не буде викидати паперові відходи, а збере їх і здасть на переробку. Часто так відбувається, що в офісах практично невикористаний папір недбало викидається, тоді як його можна було б збирати і передавати в спеціальні пункти прийому макулатури. Такі дії не займуть багато часу, але зроблять значний внесок у збереження навколишнього середовища.
Дослідження показують, що 60 кілограмів макулатури рятують одне дерево від вирубки. Вчені всього світу вже багато років борються за те, щоб підприємства впроваджували роботу з вторинною сировиною. Зараз це дійсно стало реальністю. Практично всі підприємства в Україні, що займаються виробництвом паперових виробів, приймають і макулатуру для вторинної переробки. Це не може не радувати, адже саме такі реальні дії зберігають ресурси планети. Поки що лідерами в області збору та переробки макулатури є країни Євросоюзу.
З 30 березня в Ізмаїльській Гімназії №2 з початковою школою почався збір макулатури. Він тривав до 21 квітня (включно). Всі активно прийняли участь в цій акції. Наша ціль була 1000 кг, та завдяки великій активності наших учнів, батькив та робітників Гімназії нам вдалося зібрати навить більше.
Педагог організатор Поволяшко Є. В.
7 квітня — Всесвітній день здоров'я.
Ніщо так не радує, як прекрасне самопочуття і ніщо так не обтяжує, як хвороба. Ми хочемо, щоб Ви і ваші близькі завжди були здорові — цінуйте те, що у вас є, бережіть себе, ведіть здоровий спосіб життя і вмійте радіти кожному новому дню.
У цей день 2-В клас вирішив поділиться з нами своїми фото та відео з різних спортивних секцій та нагадати про те, що для спорта не потрібен особливий день в календарі.
Педагог-організатор Поволяшко Є. В.
Червона книга України — офіційний державний документ, який містить перелік рідкісних, вразливих і зникаючих видів тваринного і рослинного світу у межах України, а також узагальнені відомості про сучасний стан цих видів і заходи щодо їх збереження.
На цьому тижні в 3-В класі проходила робота над проєктом " Рослини і тварини нашої
місцевості, занесені у Червону книгу". У рамках цього проєкти учні займались дослідженням "Червоної книги" нашого регіону та створенням плакатів до проекту.
Педагог-організатор Поволяшко Є. В.
Весняні канікули почалися.
Вітаємо вас з початком весняних канікул. Бажаємо вам веселого та цікавого відпочинку. Наберайтесь сил і нових вражень, щоб вистачило до кінця цього навчального року, але пам'ятайте про правила безпеки.
"Бессарабія — мій рідний край".
Бессарабія – історична область у східній Європі між річками Прутом, Дністром і гирлом Дунаю та Чорним морем. Це етнічно найбільш розмаїта частина в країні, а також транзитний маршрут до Румунії та Євросоюзу.
Учнями 3-В класу було створено плакат про рідний край.
20 березня – День Землі.
У світі 20 березня, з ініціативи ООН, відзначається День Землі. Втім, у календарі міжнародних свят існує два Дні Землі – сьогодні він приурочений до Дня весняного рівнодення, а другий – 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну.
Дату 20 березня обрали та офіційно затвердили в 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку.
Класний керівник 2-Г класу — Кошельник Наталія Володимирівна провела виховну роботу та разом зі своїми учнями створили малюнки до дня Землі.
Також учні 2-В класу зробили малюнки до дня Землі.
"У це прекрасне свято вітаю вас. Бажаю вам сонячного настрою, радості, щастя і удачі. Нехай весна наступить не тільки на Землі, але і у ваших душах."
Педагог-організатор Поволяшко Є.В.
14 березня — День українського добровольця.
Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
Дата Дня добровольця 14 березня обрана на честь подій 2014 року. Добровольці з Самооборони Майдану прибули на військовий полігон у Нових Петрівцях. З них сформували Перший добровольчий батальйон, який брав участь в АТО.
Педагог-організатор Поволяшко Є.В.
Тиждень математики
14 березня – День пі.
День пі — неофіційне свято, присвячене числу π. Воно святкується 14 березня, що в прийнятому в США форматі записується як 3.14, що є трьома першими розрядами числа π. Свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вишів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом із датою складає перші шість знаків числа π (3,14159).
Вчителя математики Дунтау Ірина Миколаївна та Датських Ганна Іванівна разом з учнями 5-8 класів провели тиждень математики та організували:
- 5-6 класи – конкурс малюнків за допомогою цифр;
- 5-6 класи – конкурс малюнків за допомогою геометричних фігур;
- 7-8 класи – конкурс презентацій.
"Математику люблю я
Рівняння та задачі
Квадрати й корені
Буду я вивчати"
(Лебеденко Олександр, 8-В)
Педагог-організатор Поволяшко Є.В.
09.03. До дня народження Т. Г. Шевченко
Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.
В цей день урочисті заходи проводяться в кожній школі, кожному населеному пункті України та серед діаспори. Учні 2-В і 2-Г класів вирішили зробили декілька робіт до творів Т. Г. Шевченка.
"Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь." Т. Г. Шевченко
Педагог-організатор Поволяшко Є.В.
08.03. Міжнародний день боротьби за права жінок.
Повна назва Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир — є міжнародною датою, яку щорічно відзначають 8 березня на згадку про культурні, політичні та соціально-економічні досягнення жінок.
8 березня в Україні донедавна пов'язували з тюльпанами та весною. Нині все більше жінок погоджуються, що Міжнародний день боротьби за права жінок – це нагода заявити про рівноправ'я.
Члени учнівського самоврядування вирішили зробити відео-привітання.
Педагог-організатор Поволяшко Є.В.
3 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПИСЬМЕННИКА.
3 березня кожного року весь світ відзначає професійне свято – День письменника. Подію заснував ПЕН-клуб (міжнародне об'єднання письменників) у 1986 році. В Україну свято прийшло аж у 2012 завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой.
Всесвітній день письменника можуть вважати своїм професійним днем також редактори, журналісти, історики та інші майстри слова. Саме 3 березня усі автори мають можливість зібратись для презентації творчих напрацювань, обговорення літературних новинок та нагородження найкращих за письменницьку діяльність.
Виразне читання від наших
учнів.
Педагог-організатор Поволяшко Є.В.
20.02 - 26.02 "Масляну проводжаємо, весну зустрічаємо!"
Масляна, або ж Масниця, Сиропусний тиждень чи Колодій — це останній тиждень перед Великим постом.
Масляна – це свято, що символізує проводи зими та зустріч весни. Масниця традиційно поділяється на два періоди: Вузька Масляна (понеділок–середа) та Широка (четвер–неділя). У перший період було дозволено працювати, а от другий був цілком присвячений масовим гулянням: катання на санчатах та упряжках, кулачні бої, вечорниці тощо.
Назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана.
24.02 5 ранку поділило життя людей в Україні на "до" і "після".
День, який пам'ятає кожен Українець.
День, який змінив наше життя.
День, який навчив нас бути Єдиними.
21 лютого до "Міжнародного дня рідної мови".
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
"Як довго ждали ми своєї волі слова. І ось воно співа, бринить.
Бринить, співає наша мова. Чарує, тішить і п'янить."
Олександр Олесь
20 лютого 2023 р. в Україні вже удев'яте відзначають День пам'яті Героїв Небесної Сотні.
З метою вшанування пам'яті героїв Небесної сотнi учні 5-Б класу прийняли участь в обласному конкурсі на написання есе «Забули б люди назавжди всi вiйни, але героїв не забути нам!».
Доброта — це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен. А День спонтанного прояву доброти – це чудова нагода, ще раз згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних проблем.
У наш досить неспокійний час мало хто спроможний на гідний вчинок. У стані втоми і роздратування від буденних проблем, ми все частіше байдуже проходимо повз чужі проблеми, допоки вони не торкнуться особисто нас. І тоді ми шукаємо підтримку у людей, для яких «безкорислива допомога», «милосердя» та «чуйність» - це важливі складові життя. Адже, піклуючись про інших, ми зокрема піклуємося й про себе
Учні 6-В разом з класним керівником влаштували акцію для учнів початкової школи «Долоньки-Доброти»
День спонтанного прояву доброти дає змогу зрозуміти, наскільки наші елементарні дії, вчинки важливі для інших людей: дякувати, посміхатись, подавати руку, говорити приємні слова, просити вибачення і таким чином зробити звичайний день – ДНЕМ ЛАНЦЮГОВОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ.
Учні 6-А провели акцію «Добре діло» допомагали тваринкам, які опинились в складних умовах.
Доброта - це те, що може побачити сліпий і почути глухий.
Марк Твен
16 лютого - З Днем єднання!
Завжди пам'ятай, що ми - сильні, рішучі та незалежні. Особливо, коли разом! Бажаю тобі найшвидшого миру, достатку, радості та перемоги!
15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Щорічно, 15 лютого, в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Ця дата, насамперед, приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. У тій війні, яка тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, полягло близько 4-ох тисяч українців.
14 лютого у всьому світі святкують День Святого Валентина (День усіх закоханих). З цієї нагоди готують приємні сюрпризи та дарують валентинки.
Кожного року працює пошта Святого Валентина, тому учні середньої школи влаштували диво для молодших школярів. Кожен учень початкової школи та кожен вчитель отримали анонімну валентинку.
У 1-В класі пройшла акція «Знайди половинку».
А учні 2-В розгадували святкові квести.
На уроках англійської мови учні 9-Б мали змогу дізнатися інформацію про виникнення свята Миколая.
З 6.02. по 10.02. в гімназії пройшов тиждень присвячений «Безпечному Інтернету».
Метою Дня безпеки в Інтернеті є повторення та закріплення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для учнів.
Учні 3 - 4 класів отримали інформацію щодо можливої небезпеки в Інтернеті та правил поведінки в мережі. Також дискутували та шукали вирішення проблемних ситуацій, які можуть трапитися з кожним в Інтернеті.
З 24.01 по 10.02 в гімназії пройшов двотижневик присвячений природоохоронній акції «День водно-болотних угідь».
Водно-болотні
угіддя, вода і життя - нероздільні! Саме під цим гаслом Учнівське самоврядування
підготувало проект.
Болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми - життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля.
Учнями 5-Б класу було підготовлено презентації-проекти присвячені темі «Відновлення та відродження деградованих ветландів».
Вчителем біології проведено
годину спілкування.
Водно-болотні угіддя - найцінніша екосистема, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб і ведення сільського господарства, риболовлі і аквакультури, зокрема, більше двох третин світового улову риби пов'язані зі здоровим станом водно-болотних угідь.
Учнями 8-Б класу разом з
класним керівником проведено ознайомчу-конференцію.
Учні початкової школи підготували проекти до тематичної виставки.
02.02 до всесвітнього дня Читання Вголос учні
2-В класу підготували фото-проект « Я та
Книга».
Через ціле століття нескорений дух, патріотизм і любов до України передались сучасним захисникам рідної землі: Героям Небесної Сотні та Героям російсько-української війни, які на Сході України, проявляючи неабияку мужність, відвагу, героїзм, жертовність та демонструючи незламність духу, виборюють майбутнє, про яке мріяли цілі покоління українських патріотів.
Вшановуючи пам'ять загиблих під Крутами, ми низько схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто віддав своє життя у боротьбі за єдину, неподільну, незалежну Україну. Герої не вмирають, вони живуть у нашій пам'яті, вони живуть у тих, хто продовжує їх справу, вони живуть доти, поки жива їх слава.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією від 1 листопада 2005 року. Дату 27 січня обрали не випадково - саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті - "Аушвіц-Біркенау".
Будь багата, щира, жвава.
Хай народ тебе цінує,
Зберігає та шанує!
З величезним святом, люди,
Хай країна добра буде.
Мир панує та завзяття,
Хай цвіте країна, браття.
"Міжнародний день обіймів", який відзначається щорічно 21 січня.
За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Ось і 8-мі класи, провели онлайн челенж обіймів.
Класні керівники обіймали учнів теплотою слів та настанов (бесід). Учні, у свою чергу, відповіли нам безмежжям цікавого матеріалу до походження цього свята, його історію (підготували доповіді- доповнення до презентації, яка додається).
І на останок ми всі посмакували фото безмежної теплоти та затишку.
Приєднуйтесь і ви до нас!
Обов'язково обійміть чоловіка, синочка, рідних!
Обіймаючи
життя - ми стаємо мудрими!
17.01. Протягом всієї історії людства винахідливість підростаючого покоління, особливо дітей, не раз заслуговувала пильної уваги. Це не дивно, адже їх погляд на звичайні для нас об'єкти та ситуації, ще зовсім незвичайний. Вони цілком можуть помітити те, що нами, з тієї чи іншої причини, просто проігноровано. Діти - відмінні винахідники.
Є у нашому житті люди, з якими ми проводимо всі свої будні, а інколи навіть і вихідні - наші колеги, учні та батьки. І саме їх першими вітаємо з наступаючими новорічними святами.
Чорний Кролик - добрий звір,Завітає в кожний двір,Принесе в цей рік нам мир,Та хороших всім новин!Назбирає вам капустки,Щоб ви мали на відпустки!Оновили свої сили,Щоб долати нові схили.Хоч наш кролик і прудкий,Хай цей рік буде легкий!
З 19.12 по 23.12 в гімназії пройшов Передноворічний тиждень.
Завичай новорічне святкування об'єднувало одразу кілька класів, але зараз це просто небезпечно. Утім, можливість привітати, наприклад, одразу всіх п'ятикласників усе одно є, і її дарує онлайн. Під час уроків діти мали змогу приймати участь в квестах, співали новорічни пісні та дізнавались цікаві легенди про виникнення свята різдва.
В грудні ніч є чарівна, яку з нетерпінням чекають усі діти і це 19 грудня.
Заздалегідь пишуть листи, просять в них подарунків для себе і обіцяють бути чемними. Хтось слухняний протягом усього року, вчиться гарно, допомагає дорослим, молиться щовечора і просить миру та доброї долі усім. А хтось і напередодні свята не може заспокоїтись.
Сьогодні учні мандрують країною чарівних снів. Приєднуйся до нас!
Учні 2 класу разом з батьками та класним керівником влаштували незвичайний квест "Смаколик для захисника". Не лише діти мають отримувати солодкі подарунки, а й наші сміливі та відважні захисники.
Вітаємо вас зі Святом Миколая! Нехай частіше в житті трапляються дива, а ви ніколи не втрачайте в них віру!
14 грудня вся Україна вшановує героїв-учасників ліквідації наслідків техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася у 1986 році. Ця дата була обрана не випадково. 36 років тому у цей день відбулася значима подія, яка поклала початок утихомирення прихованої небезпеки. Був зданий в експлуатацію об'єкт «Укриття» - саркофаг, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному, четвертому, реакторі Чорнобильської АЕС.
14 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ З 26.04.1986 ДО СЬОГОДНІШНЬОГО ДНЯ.
Ми пам'ятаємо!
А діти - квіти нашого життя,
Дарунок з неба найцінніший!
Врятує, зцілить посмішка одна,
Ввесь світ від них стає світліший...(Мар'яна Суходольна)
Недаремно дітей порівнюють з квітами. Діти -це цвіт землі...Але останні місяці в нашій державі відбувається багато змін і ми рідко бачимо посмішки та щастя в дитячих очах.
Цього року учні 5-Б класу разом з класним керівником Мітковою Оленою Василівною взяли участь у благодійному освітньому проекті «Квітковий рай у кожній школі України» від асоціації Flowers4School квіткових виробників Нідерландів та України, який спрямований на озеленення Українських шкіл .
Головна місія проєкту - це ознайомлення дітей зі світом квітів за допомогою їх участі у висадці цибулин біля своєї школи. Нідерландські благодійники вірять, що висадка цибулин біля шкіл України допоможе позитивно вплинути на моральний стан дітей, і покаже їм, що садівництво - це весела справа, яка розвиває в них любов до землі нашої Батьківщини.
Сьогодні діти отримали свій пакунок цибулин і кожен з них приклав свої зусилля, щоб на весні побачити яскраві, дивовижні квіти які вони власноруч висадили.
Прийде весна , розквітнуть квіти і в мирі будуть жити наші діти!
З 28.11.22 по 09.12.22 пройшла «Акція-16 днів без насильства».
У другому етапі акції учням було запропоновано ознайомлення з інформаційними буклетами.
7 грудня у світі відзначають День української хустки.
Саме українська хустка об'єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки для збереження українських традицій.
Учениці 3-Б класу прийняли участь в виставці малюнків на тему «Українська хустинка» та провели майстер-клас по зав'язуванню хустки.
Ізмаїльська гімназія №2 з початковою освітою Ізмаїльського району Одеської області шановні військовослужбовці, прийміть найщиріші слова привітання з нагоди Дня Збройних Сил України! Бажаємо Вам миру та злагоди, віри та сили, успіхів у повсякденному житті, впевненості у своїх силах, нескінченної енергії, мужності та відваги у військовій службі в ім'я єдиної, суверенної та незалежної України.
У переддень свята батьківський, учнівський та вчительський колективи прийняли участь у акції «Вільні та незламні». Було зібрано та надіслано допомогу нашим захисникам.
3 грудня вся світова спільнота долучається до привітань з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями.
Для вас не існує меж у просторі та часі, бо сила вашого духу долає усілякі перешкоди!
Вам не страшні будь-які випробування, бо в ваших серцях живе те найдорожче, за що можна віддати цілий матеріальний світ - це любов і розуміння до тих, хто вас оточує!
Ваша мудрість та терпіння навчають нас бути більш суворими та вимогливими до самих себе!
Бажаємо вам міцності духу, оптимізму, здоров'я та миру.
Щороку 30 листопада в багатьох країнах відзначають Всесвітній день домашніх тварин (World Day Pets).
Пухнасті друзі допомагають виховувати в дітях дисципліну, відповідальність, турботу й доброту. Діти, у яких є домашні улюбленці, мають більш високу самооцінку. Якщо їх самооцінка спочатку низька, вони можуть розповідати своїм вихованцям те, що не наважуються розповідати людям.
Учні 1-А класу створили
фото-презентацію своїх домашніх улюбленців.
Учні 2-Г класу намалювали портрети своїх домашніх улюбленців.
Як сказав Антуан де
Сент-Екзюпері, "ти у відповіді за тих, кого приручив". Пам'ятайте про
це. І обов'язково почастуєте в цей день своїх вихованців чим-небудь
смачненьким.
З 28.11 по 09.12 в Гімназії проходить Акція "16 Днів Без Насильства".
Перший етап Акції перегляд інформаційних відеороликів для учнів:
1. 5- 8 класів.
3. 1- 4 класів.
Запаліть свічку пам'яті. 26 листопада Україна вшановує
пам'ять жертв Голодомору.
Голодомор 1932-1933 років в Україні - не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам'яті українського народу. Понад 7 мільйонів українців заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети - ослаблення та винищення волелюбного українського селянства - соціальної основи нації.
21.11 в Україні відзначають початок двох важливих подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!
20.11 Діти -
маленькі частинки великого щастя, ім'я якому - Життя!
Діти - це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям.
З 14.11 по 20.11 в Гімназії пройшов тиждень безпеки дорожнього руху.
В рамках тижня класними
керівниками були проведені Эдиний національний урок «Безпечна дорога додому» та
бесіди з питань дотримання безпеки та
поведінки на водних об'єктах в осінньо-зимовий період відповідно до Правил
охорони життя людей на водних об'єктах України
з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.
Учні 1- В класу підготували малюнки «Безпечний дорожній рух».
Учнівське самоврядування прийняло участь в конкурсі малюнків « Твій друг - безпечний рух».