22.03.2024 в гімназії №2 відбувся профорієнтаційний захід за участю представників навчальних закладів м. Ізмаїл: Агротехничний коледж , філіал Одеської Національної морської академії, Ізмаїльський медичний коледж, Ізмаїльський коледж економіки та права, Дунайський центр професійно-технічної освіти та Міський районний центр зайнятості. Випускники 9-х класів та їх батьки,психолого-педагогічна служба гімназії дізналися про ситуацію на ринку праці та актуальні професії сьогодення. 

Представники ЗППО презентували себе та надали відповіді на запитання, які виникли під час бесіди. Щиро вдячні всім, хто долучився до заходу.

Психолого-педагогічна служба

Щорічно з 25.11 до 10.12 в нашій державі проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Проводиться вона з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у суспільстві між людьми, у сім'ях, попередження жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, захисту прав жінок. У гімназії №2 до цієї акції була підготовлена та проведена ціла низка заходів, які організувала та провела соціально психологічна служба, центр виховної роботи гімназії та при активної підтримці та участі класних керівників 1-9 класів.

  • Практичні психологи гімназії Христенко А.В. та Деревенко Л.С. провели з гімназистами лекційні заняття- презентації на тему: «Агресивна насильницька поведінка людини, джерела явища та шляхи запобігання».
  • Практичний психолог гімназії Христенко А.В. за підтримкою класного керівника Костенко О.С. провели круглий стіл у 6-Д класі, де були розглянуті основні поняття, думки науковців відносно зазначеної тематики, а гімназисти мали можливість висловити власну думку до цього складного явища та отримали практичні поради щодо зниження рівня агресивності у спільноті підлітків та на рівні класних колективів.
  • Практичний психолог Деревенко Л.С. у 1-4 класах провела лекційні та практичні заняття, де звернула увагу гімназистів на проблеми подолання жорстокого поводження та насилля над дітьми у родинах та толерантного відношення один до одного.

13-19 листопада пройшли заходи для 5-9 класів, де учні тренували практичні навички, здобули поглиблені знання про правила дорожнього руху. Уроки безпеки та інтерактивні тренінги формують безпечну культуру учасників руху.

Психолого-педагогічна служба

16.11.2023 Міжнародний день толерантності. 

Протягом тижня до Міжнародного дня Толерантності в 5-7 класах було організовано заходи, на яких, через тренінги й бесіди учні розвивали почуття самоповаги, доброти, терпимості, милосердя. 

Практичний психолог, сертифікований тренер громадської організації "Жива-Я", спеціаліст психосоматики Оксана Галузинська провела 7 зустрічей. Учням було корисно дізнатися нове та практикувати вивчене.

Соціальний педагог: Сілакова Ю.Д.

З 01.10 по 31.10 пройшов Міжнародний місячник шкільних бібліотек, під гаслом "Вірю в твоє майбутнє, Україно". Тематичні літературні уроки та бесіди пройшли у 5-9 класів. Діти мали можливість виразити свої думки щодо прочитаних творів української літератури.

Психолого-педагогічна служба

29.09.2023. Всеукраїнський тиждень протидії булінгу в Гімназії №2.

З 20 по 27 вересня 2023 року психологічно-педагогічною службою було організовано та проведено тиждень з протидії булінгу. Тематичні виховні години та бесіди пройшли в 1-4 класах та в 5-9 класах: опанували нове поняття "булінг", навчилися розуміти його види, ознайомились з ознаками булінгу та дізналися порядок реагування на випадки булінгу та наслідки для осіб, що його вчиняють.

Психолого-педагогічна служба

9 грудня весь світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією. 

Шістнадцять років тому Україна ратифікувала Конвенцію ООН проти корупції, але фактично справжня боротьба з корупцією почалася завдяки Революції Гідності. Саме тоді почали створювати потужну систему антикорупційних органів, яка зараз працює разом з усіма українцями на перемогу.

З учнями 7 класу було проведено годину спілкування, щодо попередження корупції.  

Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке, в тій чи іншій мірі, зачіпає всі країни. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні устої. Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар'єрів, єдиний сенс яких - вимагання хабарів.

Корупція має багато різновидів: хабарництво, незаконне привласнення товарів і послуг, призначених для суспільного споживання, кумівство (коли при прийомі на роботу перевага віддається членам сім'ї), надання впливу при виробленні законів і правил з метою отримання особистої вигоди. Жодна держава не є вільним від деякого рівня корупції. Міжнародне співтовариство і широка громадськість у всіх країнах постійно вимагають від публічних посадових осіб більшої відкритості і підзвітності.

З 28.11 по 09.12 в гімназії проходила Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

«16 днів проти насильства» - це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

ППС було проведено відкритий захід в 6-В класі, на якому ще раз було проговорено важливість даної акції.

8 грудня 2022 року "Зупини Булінг".

Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного.

Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак вона ще й досі не вивчена. Перші публікації в Україні з'явилися 2005 р.

Булінг (bullying, від анг. bully - хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

Соціальний- педагог провела годину спілкування з учнями 6 Класу ,щодо попередження булінгу.

7 грудня 2022 року на базі Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості пройшов День кар'єри - відкритий профорієнтаційний онлайн захід для учнів 9 класів.

Про те, як зробити найважливіший крок в житті, як не помилитися у виборі професії, як застосовувати формулу вибору професії в реальному житті, поєднавши усі три компоненти «хочу» - «можу» - «треба» та врахувати такі фактори як власні побажання, психологічні особливості та можливості й потреби ринку праці, розповіла фахівець сектору профорієнтації Лариса Степаненко. Також Лариса Василівна проінформувала щодо інформаційних ресурсів служби зайнятості в цілому, та Ізмаїльського центру зайнятості зокрема. Проінформувала старшокласників як аналізувати вакансії та де й як служба зайнятості навчає робітничим професіям.

Про можливості отримання робітничої професії в своєму навчальному закладі розповіла й представник Дунайського центру професійної освіти Вікторія Зорічева.

Відеоконференція проходила жваво: гімназисти приймали активну участь, ставили цікаві запитання, отримували відповіді. Важливо те, що учні ставили не лише нагальні питання, що турбують сучасну молодь, але й їх родини. Вони стосувалися тем, які допомагають правильно зорієнтуватися на ринку професій та ринку пропозицій від роботодавців.

Учні з зацікавленістю передивилися презентації Дунайського центру професійної освіти та Одеського центру професійно-технічної освіти служби зайнятості, які підготували Вікторія Зорічева та Лариса Степаненко. Тож, можна сказати, побували на віртуальній екскурсії у двох навчальних закладах. Гімназистів запросили, у разі необхідності і бажання, відвідати обидві установи та більше зануритися в їх атмосферу, ознайомитися з навчальним процесом, умовами навчання, дозвіллям та проживанням, відчути дух студентства для вірного вибору альма-матер.

На жаль, спочатку пандемія ковіду, а тепер і війна не дають змоги проводити масові заходи офлайн, вживу. Адже безпека - дуже важлива складова нашого майбутнього. Але й, як показує практика, онлайн зустрічі можуть бути теж ефективними, цікавими та корисними. Це підтверджує той факт, що, після закінчення зустрічі, до центру зайнятості надійшов дзвінок від бабусі одного з учнів з побажанням записатися на професійне тестування. 

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. 

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

ППС гімназії підготували інформаційний буклет.

Діти - це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.

До Всесвітнього Дня Дитини 20.11 психолого-педагогічна служба підготувала інформаційну брошуру про кількість учнів у Гімназії № 2.

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності, яка серед іншого підтверджує, що толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності нашого світу, проявом поваги та терпимості. Всі люди за своєю природою різні, але рівні у правах.

Толерантність вимагає справедливості та неупередженості від законодавства, надання кожній людині рівних можливостей для розвитку, проте закони хоча і є потрібними, проте цього часто недостатньо для виховання толерантного суспільства.

Соціальний педагог гімназії провів опитування, як же педагогічні працівники розуміють термін Толерантність.

Разом з колегами була створена Квітка-Толерантності.

29.09.  ППС разом з учнями 11 класів провели бесіду , щодо академічної доброчесності .  

Основні правила дотримання Академічної Доброчесності:

  • самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливим освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їх індивідуальних потреб і можливостей);
  • посилання на джерела інформації у разі використання ідей, тверджень, відомостей;
  • дотримання норм законодавства про авторське право;
  • надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності.

З 19.09 по 24.09 Шановні учні, наприкінці вересня в гімназії проходив « Тиждень протидії булінгу». Психолого-педагогічна служба щиро вдячна вам за активну участь у заходах , які були присвячені даній тематиці .Ми проаналізували ваші відповіді до онлайн анкети « Булінг», таких надійшло 355.

Результати анкетування показали, що 92% учнів гімназії ( 324 учня) обізнані у даній тематиці , знають що таке булінг, за якими ознаками можна його виявити у колективі ,у якій формі він відбувається .

Попри те , що 45% учнів гімназії стикалися з ситуаціями знущання одних людей над іншими у різних сферах свого життя , для нашої гімназії це явище не є притаманним. В підтвердження даної тези наголошуємо ,що протягом 2021-2022 навчального року та вже розпочатого 2022-2023 н.р. адміністрація гімназії ,педагогічний колектив та Рада профілактики правопорушень не розглядала жодних випадків цькування та кубербулінгу серед учнів нашої гімназії .

Психолого-педагогічна служба хоче відзначити високу активність під час анкетування учнів 3-В класу(93%) та 5-Б класу (100%) та подякувати класним керівникам за плідну роботу .

ППС підготувала інформаційний відео-ролік.

Презентацію з порадами для учасників освітнього процесу.

Інформаційну брошуру.